Home » Vybavení » Výhody a nevýhody dřevěných podlah
floor 1602513194

Výhody a nevýhody dřevěných podlah

Dřevěné podlahy jsou jednou z možností, kterou můžete zakomponovat i do své domácnosti, a je jedno, zda půjde o bytovou jednotku nebo rodinný dům. Jestliže dřevo neustále porovnáváte s ostatními výrobními materiály, možná vám pomohou námi prezentované informace. Zaměříme se v nich na výhody a nevýhody dřevěných podlah.

V čem dřevěné podlahy jasně vedou?

Pokud se rozhodnete pro tento typ podlahové krytiny, tak můžete počítat s její dlouhou životností. Ve prospěch dřeva primárně hovoří přírodní vzhled, který je zpozorovatelný nejenom na pohled, ale hlavně na omak.

Dřevěné podlahy jsou pevné, stálé a dostatečně odolné. Obávat se nemusíte ani blednutí vzhledu kvůli stále dopadajícímu světlu zvenčí. V tomto směru si dřevo zachovává svou původní strukturu. Mezi výhody dřevěných podlah se řadí mimo jiné antialergické vlastnosti, které se pojí se snadnou a nenáročnou údržbou. Zmínit bychom měli vynikající izolační vlastnosti a poměrně snadnou možnost oprav. Dřevěné podlahy lze postupem času opakovaně renovovat.

Vybírat si navíc můžete z pestré škály odlišných dřevin, takže tento typ podlahy se hodí opravdu do libovolného interiéru.

floor 1602513194

Nevýhody dřevěných podlah

Všechny výše uvedené klady se pojí i s jistými zápory. Ty ale mnohdy nemusíte chápat jako vady, protože jde jednoduše o vlastnost dřeva. V první řadě to bude vyšší pořizovací cena dřevěné podlahy. Obecná odolnost je u těchto podlah zřejmé, jediná výtka může být k mechanickému poškození. Počítejte také s tím, že dřevo je přírodním materiálem. A ten neustále pracuje. V souvislosti s tím je nutné provést i důkladnou pokládku. Dřevo se moc dobře nesnáší s vlhkostí, takže dobře volte prostory, kam ho umístíte.

Nuže, po přečtení výhod a nevýhod dřevěných podlah si musíte vybrat sami, zda je tato podlahová krytina ideální volbou právě pro vás či nikoliv.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.