Home » Zahrada » Dřevěná terasa se stane pýchou venkovních prostor
terasova prkna

Dřevěná terasa se stane pýchou venkovních prostor

Uvažujete o vybudování terasy u svého rodinného domu? Rádi byste si vytvořili místo, kde budete moci relaxovat, hostit své přátele, ale také popíjet kávu a obědvat s rodinou? Potom neváhejte a pusťte se do práce. Terasa u domu je tím nejlepším řešením, jaké můžete zrealizovat. Dnes se na takovou činnost navíc můžete vrhnout svépomocí.

Hlavní stavební materiál

Jestliže u venkovní terasy cílíte na přírodní vzhled, komfort a celkové pohodlí, jasnou volbou se pro vás stane dřevo. Jsou to právě terasová prkna, s pomocí nichž budete schopni vytvořit líbeznou oázu klidu. Dřevěný povrch, po kterém se dobře chodí a který hlavně skvěle vypadá.

Pokud jde o volbu konkrétní dřeviny, máte pochopitelně na výběr. Vhodné je zvolit dřevo s dlouhou životností a vyšší odolností proti povětrnostním podmínkám. Typickým příkladem je sibiřský modřín. Ten může mít hladkou podobu, jemnou strukturu nebo hrubou drážku. Když ho opatříte ještě vhodným nátěrem, rozhodně tím změníte nejenom celkový design terasy, ale zároveň prodloužíte její životnost.

Alternativa dřevěné terasy

Při volbě výrobního materiálu na terasu máte samozřejmě více možností. Vsadit můžete také na WPC prkna, která na rozdíl od dřeva nevyžadují v podstatě žádnou údržbu. Tvořeny jsou dřevobambusovými vlákny a HDPE. Díky tomu jsou schopny odolávat vysokým teplotám, nepříznivému počasí, UV záření a podobně. Jen stěží byste je rozpoznali od plnohodnotného dřeva.

Nebojte se vybudování terasy svépomocí a pořiďte si všechno nezbytné k finální realizaci. V dnešní době objednáte sortiment na internetu a během krátké chvíle ho máte doma. Pak si jen přečtete zásady výstavby dřevěné terasy a můžete se pustit do práce. Ano, tak snadné to může být. Letní sezóna už netrpělivě klepe na dveře, proto neztrácejte čas. Už brzy můžete s šálkem kávy a dobrou knihou sedět na vysněné terase.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.