Home » Zahrada » Vybíráte zahradní domek? Poradíme vám
gazebo 1601726192

Vybíráte zahradní domek? Poradíme vám

Zahradní domek je velice praktickou součástí mnohých zahrad. V první řadě může působit jako vzhledově zajímavá součást daných prostor a hlavně, přináší spoustu úložného místa. A ruku na srdce, toho kolem rodinného domu není nikdy dost.

Nežli vám představíme dostupné varianty zahradních domků, měli byste si rozmyslet, co o něj vlastně očekáváte. Jestli vám bude sloužit pouze pro úschovu zahradního náčiní a jiných věcí nebo se z něj stane i malá dílna, popřípadě relaxační objekt? Na to je třeba myslet především z pohledu celkových rozměrů objektu.

Jaké jsou dostupné materiály?

Velice často se můžete setkat s dřevěnými zahradními domky, které jsou bezpochyby ideální volbou. Nabízí se v řadě provedení, ať už jde o velikost nebo tvar a vzhled. Zároveň působí bytelným dojmem a jejich design lze díky vhodnému nátěru sladit s ostatními částmi exteriéru. Pravdou je, že právě nátěr je něčím, co byste měli čas od času obnovit, aby dřevěný zahradní domek vydržel co možná nejdelší dobu.

Alternativou jsou plechové zahradní domky. Ty jsou podstatně levnější, snadno se montují a jsou povrchově odolné. Na druhou stranu počítejte s tím, že jejich vzhled se nemusí hodit do každé zahrady. Dalším negativem plechů je horší stabilita.

gazebo 1601726192

Do třetice máte možnost zvolit si plastový zahradní domek. U něj už si trochu více připlatíte. Na druhou stranu pojí vlastně všechna pozitiva ocelových domků. Je ale pravdou, že plast nepůsobí moc přírodně, i když se o to mnozí výrobci pokouší.

Nezapomínejte ani na praktické příslušenství

Ať už si vyberete jakýkoliv zahradní domek, určitě si pořiďte i přidružené doplňky, jichž je na trhu více než dost. V rámci komplexního vybavení jsou to nejrůznější regály, police stojany, háčky a držáky. Tohle všechno totiž přispívá k lepší organizace zahradního nářadí a ve své podstatě šetří i celkový prostor.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.