Home » Byt » Hledáte byty v Praze a nechcete vybrat špatně? Poradíme vám!

Hledáte byty v Praze a nechcete vybrat špatně? Poradíme vám!

Potřebujete se přestěhovat do Prahy, ať už z pracovních nebo osobních důvodů? Nebo už v Praze bydlíte, ale vaše současné bydlení vám nevyhovuje a chtěli byste si najít lepší byt v některé z atraktivních pražských lokalit? Jak při výběru bytu postupovat, abyste se nenapálili a dokázali vybrat opravdu správně? Poradíme vám, jak na to!

Nejprve vyberte druh bydlení

Ještě než začnete se samotným výběrem konkrétních projektů, si musíte dobře rozmyslet, o jaký druh bydlení máte zájem. Zda se bude jednat o byty nebo rodinné domy. Největší nabídku bydlení v Praze pochopitelně tvoří byty. Ani o rodinné domy ale není nouze, a to nejen v příměstských pražských částech, ale ani přímo v Praze. Také je zapotřebí si rozmyslet, zda hledáte podnájem, vlastní bydlení nebo třeba družstevní byty v Praze v některém z bytových domů. Družstevní bydlení má v našem hlavním městě dlouhou tradici a i v současnosti je velmi žádané. Jaká je charakteristika družstevního bydlení, se můžete podívat ZDE.

bydlenicool.cz_finep.cz_01

Starší nebo nové stavby?

Velmi důležitou otázkou také je, zda budete hledat bydlení ve starších pražských nemovitostech nebo v některém z nově vzniklých developerských projektů. Ceny bytů i domů v nově vzniklých developerských projektech jsou sice vyšší, ale máte jistotu kvality a záruky. U starších domů a bytů musíte počítat s investicí do oprav a nikdy nemůžete předem vědět, jak vysoká investice bude. Nové byty Praha jsou považovány za ideální investici do budoucnosti. Rozhodně tedy doporučujeme vybírat z nově vzniklých developerských projektů.

bydlenicool.cz_finep.cz_02

Vybrat lokalitu a projekt od zkušeného developera

Prodej bytů Praha v současnosti probíhá ve všech městských lokalitách. Vznikají desítky nových bytových projektů po celém městě a vybrat ten správný nemusí být jednoduché. Samozřejmě je důležitá i lokalita, ve které se projekt nachází. Záleží na vás, ze které městské části to budete mít blíže do zaměstnání, zda preferujete spíše bydlení v centru nebo klid okrajových částí. Rozhodně ale doporučujeme vybírat projekty od zkušených a stabilních developerů na pražském trhu. Jedním z nejzkušenějších je společnost FINEP.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.