Home » Dům » Venkovní fasáda může nabývat bezpočtu podob
dum 1697111914

Venkovní fasáda může nabývat bezpočtu podob

Stavba každého objektu je spojena s několika vrstvami, které jsou zakončeny vnější fasádou. Část, která je viditelná a zároveň chrání konkrétní objekt. Při výběru fasády máte samozřejmě bezpočet možností. Různé materiály samozřejmě přináší odlišné vlastnosti. Jestliže se v nich chcete umět vyznat, začtěte se do následujících řádků.

Silikon a silikát

Hodně populární jsou silikátové omítky, které se vyznačují zvýšenou odolností proti znečištění a UV záření. Jejich nedílnou součástí je draselné vodní sklo. Na druhou stranu mají větší póry a je nevýhoda z pohledu nasákavosti vodou. O něco levnější variantou jsou akrylátové omítky. Ty zase vodu odpuzují a jsou pevné. Jejich paropropustnost však nepatří k těm nejlepším.

Dalo by se říci, že spojení obojího z pohledu kladů jsou silikonové omítky. Ty mají skvělou paropropustnost, odolnost vůči vodě, zašpinění a UV záření. Musíte se však připravit na to, že si za ně trochu připlatíte. Určitou nadstavbou těchto druhů omítek jsou nanočásticové fasádní omítky.

Ostatní typy omítek

Fasáda samozřejmě nemusí mít jen podobu výše popisované fasádní omítky. Nabízí se i jiná vizuálně odlišná řešení. Typickým příkladem je keramika, která vás nadchne především svou životností a udržitelností stále stejného vzhledu. Ten, kdo tíhne k přírodě jistě vsadí na dřevo. V jeho případě však počítejte s tím, že musíte vynaložit určitý čas na pravidelnou údržbu.

Stěna rodinného domu či jiného typu nemovitosti můžete zakončena také pohledovou cihlou. Výjimkou nejsou ani hliníkové plechy a kompozitní materiály. Někdo může dokonce vsadit na vláknocement, s nímž se pojí dlouhá životnost a nehořlavost. Ti majetnější pak mohou sáhnout i po kamenné fasádě, která působí hodně luxusním dojmem. Tak co už víte, pro jaký typ fasádního systému se rozhodnete? Stačí si jen ujasnit priority z pohledu vlastností.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.