Home » Ostatní » Jaké nástrahy číhají doma na malé dítě? Je jich více, než byste čekali
detske zabrany

Jaké nástrahy číhají doma na malé dítě? Je jich více, než byste čekali

Doma bychom se měli cítit nejen pohodlně, ale také uvolněně a v bezpečí. To ale ani zdaleka neznamená, že se právě ve vlastním bytě či domě nemůžeme zranit. S klesajícím věkem nebezpečí domácího úrazu roste. To znamená, že bychom měli dbát na ochranu především, máme-li doma malé děti, které si i doma dokážou přivodit nečekané a mnohdy nepředvídatelné úrazy.

Kde ohrožuje dítě v bytě největší nebezpečí?

Asi největším rizikem je prostor kuchyně. Zejména v době intenzivních příprav oběda, kdy se nehlídané dítě může v sekundě přiblížit k rozpálené plotýnce a neštěstí je na světě. Ani nemluvě o tom, kdy na sebe zvědavé dítě převrhne hrnec vařící tekutiny. Dalším obrovským rizikem pro malé děti jsou schodiště, jež sice často slouží jak zdroj zábavy, tedy klouzání se, poskakování a lezení. Nekontrolované výlety po schodišti ale často vedou k úrazům právě u nejmenších, kteří vlivem nepozornosti ze schodů spadnou či se skutálí. Výsledkem jsou opět nepříjemné úrazy. Těm se přitom dá snadno předejít například instalací bezpečnostní dětské zábrany vybavené dětskou pojistkou, s jejímž otevřením si malý průzkumník obvykle neporadí.

detske zabrany

Jaká další rizika dětem doma hrozí?

Pozor byste si měli dát i na skříňky s léky anebo čisticími prostředky. Některé léky totiž mohou dětem připomínat sladkosti, a jestliže je pozřou, neštěstí je rychle na světě. Stejná situace nastává i v případě přípravků na údržbu bytu, které mohou být díky příjemné vůni dětmi často zaměněny za nápoje.

Pády mohou mít v případě malých dětí fatální následky

Poměrně nebezpečné je také otevřené nezajištěné okno, které láká k prozkoumání. Zejména bydlíte-li ve vyšším patře, měli byste si dávat pozor i na vstup na balkón či terasu. Stačí i jen několik minut nepozornosti při mytí oken a následný pád může mít nevratné následky. Další poněkud méně fatální riziko pádu hrozí malým dětem při pobytu v posteli. Zejména snažíte-li se je potomka přesunout z dětské postýlky s bočnicemi do velké dětské postele. Z ní už může dítě vylézt, ale bohužel také spadnout. A to obvykle v těch nejméně očekávatelných situací v průběhu spánku. Zabránit pádu ale velice efektivně pomůže bezpečnostní bariéra, kterou lze přimontovat ke každé posteli.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.