Home » Vybavení » Jak si vybrat pohodlné kancelářské křeslo?
chair 1686581713

Jak si vybrat pohodlné kancelářské křeslo?

Mnozí z vás v kanceláři tráví několik hodin denně. To vše u jednoho stolu a na jedné židli, potažmo křeslu. Přesně z těchto důvodů byste měli pomýšlet na správný výběr kancelářského křesla nebo židle. Přece jenom pohodlí zde hraje zásadní roli. Komfort při práci totiž potěší nejenom vaši fyzickou schránku, ale také se promítne do celkového pracovního nasazení. A to se určitě vyplatí.

Na co si dát pozor při nákupu?

Když se rozhodnete koupit si nové kancelářské křeslo nebo židli, zaměřte se v první řadě na odpovídající nosnost. Přece jenom, každý vážíme trochu jinak a poddimenzovaná nosnost může být cestou ke snížení životnosti takového výrobku. V horším případě mohou vznikat nejrůznější technické problémy.

Zajímejte se o bytelnost samotné konstrukce. Podstatný je sedák i opěrák, které by měly zajišťovat maximální pohodlí a dostatek prostor pro sezení. Opěrka hlavy je pak příjemný benefitem. Ten ovšem nemusí využít každý. Podstatné je i správné tvarování podsedáku a opěradla. Pokud půjde o židli, výjimkou není ani nastavení bederní části.

Povrchový materiál a vzhled

Nákup kancelářského křesla a židle souvisí mimo jiné i se samotným povrchem. Nejčastěji se budete rozhodovat mezi textilem a kůží. Textil bude jistě příjemný na dotek a prodyšný. Kůže bude oproti němu přinášet vyšší luxus z reprezentativního pohledu. Je pouze na vás samotných, čemu dáte přednost a co je vám bližší. V každém případě nepodceňujte ani vzhled, protože možností máte v tomto ohledu více než dost.

Investovat pochopitelně můžete i do příslušenství a doplňků ke kancelářským křeslům a židlím. Typickým příkladem jsou područky, které do jisté míry ulevují svalům. Vhod vám přijde i podhlavím. Za zmínku stojí i polohovatelnost. Příjemný je také fakt, že kancelářská křesla a židle jsou dostupná od několik stovek korun. Ti náročnější si pak mohou připlatit.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.