Home » Vybavení » Vyberte si vhodné obklady a dlažby do koupelny
bathroom 1623829641

Vyberte si vhodné obklady a dlažby do koupelny

Koupelna představuje hodně důležitou součást jakéhokoliv bydlení. Není se proto čemu divit, že lidé si dávají záležet na výběru obkladů a dlažby. Vždyť právě tyhle dvě věci jsou jednou z nejpodstatnějších a nejviditelnějších součástí každé koupelny.  Pokud zrovna plánujete nové hygienické prostory ve svém bytě nebo domě, přinášíme vám pár praktických tipů.

Dlažba s protiskluzovou vrstvou

Každému je asi jasné, že dlažba se používá na zemi. Z tohoto důvodu byste měli přihlížet k jedné podstatné věci. A tou je protiskluzový povrch. O takovou vlastnost se u dlažby rozhodně zajímejte. Člověk vylézá ze sprchového koutu nebo z vany s mokrýma nohama a jakékoliv uklouznutí může být velice bolestivé až životu nebezpečné.

Z pohledu protiskluzového povrchu je možné vsadit na označení R9 až R13. Čím větší stupeň, tím menší šance, že se vám podaří na takové dlažbě uklouznout.

Tipy na výběr obkladů

Opakem dlažby jsou obklady, které se lepí na stěny. U nich samozřejmě nemusíte řešit žádné protiskluzové vlastnosti. Zde byste měli přihlížet spíše k celkovému provedení povrchu. A teď máme na mysli to, zda jsou obklady lesklé nebo ne. U těch lesklých získáte lepší prosvětlenost daných prostor, protože dokáže odrážet světlo. O něco horší to bude z pohledu údržby. Kapky zaschlé na lesklém povrchu jsou více vidět než na tom matném. Matné obklady kromě jiného působí i velice útulným a hřejivým dojmem.

Při výběru obkladů do koupelny se můžete rozhodnout také pro obklady s reliéfním povrchem. Ten na omak může připomínat strukturu dřeva nebo kamene. Designová stránka však bývá doplněna o zhoršenou údržbu, protože nečistoty se mohou držet v jednotlivých spárách.

Než si objednáte dlažbu a obklady do koupelny, dejte si tu práci a podívejte se na konkrétní výrobky v reálné podobě. Snažte se na ně sáhnout, ať víte, že nekupujete zajíce v pytli.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.