Nepřicházejte o své oblíbené bylinky ani během zimy
Bylinky jsou nedílnou součástí jakékoliv zahrádky, o tom není pochyb. Každá dobrá hospodyňka se pustí do jejich pěstování, protože moc dobře ví, jaký přínos mají hlavně v kuchyni. Ať už se zaměříte na dochucování jídel nebo vytváření lahodných nápojů, bylinky vám zkrátka přijdou vhod. V létě jich máte určitě plnou zahrádku, jenže co v zimě? Ani v tomto období se nemusíte ochuzovat.
Dejte si bylinky za okno
Stačí, když si pořídíte vhodný květináč, substrát, hnojení a můžete si radost z bylinek užívat také v průběhu zimního času. Za oknem se totiž bude dařit mnohým bylinkám, které jsou pro lahodnou gastronomii jako stvořené. Když navíc pořídíte designově zajímavé květináče, domácí skleníky nebo esteticky zajímavé truhlíky, stanou se bylinky nedílnou součástí vaší kuchyně. Většina z nich ani nevyžaduje přílišnou péči.
Jaké bylinky pěstovat v zimě?
Nyní už ale budeme trochu konkrétnější. Prozradíme vám, jaké bylinky jsou ideální pro pěstování právě v zimě. Typickým příkladem je pažitka a petržel. Bylinky s přemírou vitamínu A a C, železa, draslíku, vápníku a hořčíku. Bez nich by si přípravu pokrmů nedokázala představit asi žádná kuchařka.
Kromě těchto základních bylinek však můžete vsadit i na mnohé další. Typickým příkladem je řeřicha setá, která svou specifickou chuť a vůni. Svým obsahovým složením je podobná petrželi. Jestliže rádi připravuje ovocné saláty nebo potřebujete kořeněné dochucovadlo pro maso, pak si na zimu nezapomeňte zasadit ani meduňku. Ve výčtu podobných lahodných bylinek bychom mohli pochopitelně pokračovat. Co byste řekli na kerblík, tymián nebo rozmarýn? Bez nich se zkrátka nemusíte obejít.
Nyní už nemusíte zoufat ohledně nedostatku bylinek v zimním období. Jednoduše si nakupte dostatek květináčů a truhlíků a pusťte se pěstování bylinek za oknem. Uvidíte, že vám bylinky zpříjemní vaření a náladu také v zimě.